Otwarcie nowoczesnych pracowni zawodowych w ZSP w Zielonej

W dniu 2 września 2015r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Batalionów Chłopskich w Zielonej odbyło się uroczyste otwarcie pięciu nowoczesnych pracowni zawodowych, w których odbywać się będzie nauka w zawodzie technik weterynarii. Uroczystego otwarcia pracowni dokonali: Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski, Wicestarosta Żuromiński Ireneusz Rejmus, dr weterynarii Beata Mazur-Lech, kierownik praktycznej nauki zawodu Marek Król w obecności uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości. Wśród zaproszonych gości obecni byli członkowie Zarządu Powiatu: B. Jabłoński i T. Karolewski, Joanna Jucewicz-Morawska Dyrektor Wydziału ZiE, a także przedstawiciele branży remontowo-budowlanej Pan Andrzej Filipski i producent filmowy, adwokat i właściciel gospodarstwa rolnego „Pałac” w Zielonej Pan Krzysztof Grędziński. Koszt utworzenia pracowni wyniósł ok. 300 tys. złotych i został sfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, środków unijnych EFS w ramach projektu pod nazwą „Zwiększenie potencjału szkół zawodowych na Mazowszu”, środków powiatu żuromińskiego, dochodów własnych z obiektu dydaktycznego ZSP w Zielonej i środków Rady Rodziców. Utworzenie pracowni przyczyniło się do uatrakcyjnienia bazy techno-dydaktycznej szkoły oraz umożliwiło przeprowadzanie egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik weterynarii. Prace remontowo-budowlane oraz przetargi na sprzęt weterynaryjny prowadzone były od stycznia 2015 roku pod kierunkiem dyrektora szkoły Ireneusza Kramkowskiego. Utworzone pracownie zawodowe: laboratorium diagnostyczne - weterynaryjne, prosektorium, dwa gabinety zabiegowe, sala dydaktyczno-projekcyjna. Wszystkie pracownie wyposażone są w najnowsze środki dydaktyczne, analizatory, autoklawy, komputery, projektory itd.

Ireneusz Kramkowski
Dyrektor ZSP im. B. Chłopskich w Zielonej.

IMG 6762IMG 6767IMG 6770IMG 6771IMG 6772IMG 6774IMG 6776IMG 6777IMG 6779IMG 6780IMG 6781IMG 6783IMG 6789IMG 6790IMG 6791IMG 6794IMG 6802IMG 6804IMG 6808