(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

XXXVII Sesja Rady Powiatu Żuromińskiego

W dniu 26 kwietnia 2018r. o godz. 13:30 odbyła się XXXVII Sesja Rady Powiatu Żuromińskiego z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie Sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przyjęcie wniosków do porządku obrad.
  3. Interpelacje radnych.
  4. Przyjęcie protokołu Nr XXXVI/2018 z obrad Sesji.
  5. Przyjęcie Sprawozdania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żurominie
    z działalności za rok 2017 i wykazu potrzeb z zakresu pomocy społecznej i pieczy zastępczej na rok 2018.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2018-2020.
  7. Przyjęcie Oceny zasobów pomocy społecznej, w oparciu o analizę lokalnej sytuacji społecznej i demograficznej.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu finansowego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie na I półrocze 2018r.
  9. Przyjęcie Informacji Komendy Powiatowej Policji w Żurominie o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu żuromińskiego w 2017 roku.
  10. Przyjęcie Sprawozdania z działalności Powiatowego Obwodu Dróg w Żurominie za 2017 rok.
  11. Przyjęcie Sprawozdania Wydziału Infrastruktury Starostwa Powiatowego
    w Żurominie z działalności za 2017 rok w zakresie dróg powiatowych.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie przedłużenia umowy najmu pomieszczeń znajdujących się w budynku przy ulicy Olszewskiej 7 w Żurominie.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli szkół niewymienionych w art. 42 ust. 7 pkt.3 ustawy Karta Nauczyciela oraz pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych, doradców zawodowych, zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat żuromiński.
  14. Podjęcie zmieniającej uchwały w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie Powiatu Żuromińskiego, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Żuromiński oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Żuromińskiego.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie zmian Uchwały Budżetowej Powiatu Żuromińskiego na rok 2018.
  17. Podjęcie w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego.
  18. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Żuromińskiego za rok 2017.
  19. Podjęcie uchwały w sprawie absolutorium dla Zarządu Powiatu w Żurominie za rok 2017.
  20. Informacja Przewodniczącego Zarządu z bieżącej działalności.
  21. Odpowiedzi na interpelacje radnych.
  22. Wolne wnioski i zapytania.

IMG 6447IMG 6449IMG 6450