AKTUALNOŚCI

Dzień przedsiębiorczości

Opublikowano .

Dnia 8 kwietnia 2022 r. po raz kolejny nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim programie „Dzień przedsiębiorczości”, którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

„Dzień przedsiębiorczości” to inicjatywa sprzyjająca podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Główną ideą jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi i stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy.

W realizację tego programuwłączyli się lokalni przedsiębiorcy, którzy działają w branży handlowo-usługowej: pani Anna Olszewska, pani Kamila Pesta, pan Piotr Retkowski oraz Powiatowy Urząd Pracy w Żurominie.

W trakcie spotkania z przedsiębiorcami uczniowie mogli porozmawiać o tym, jak rozpocząć przygodę z biznesem, jak pozyskać finansowanie na otwarcie i rozwój własnej firmy, jak rozwijać działalność oraz budować własną markę. Warsztaty z doradcą zawodowym pozwoliły zweryfikować wyobrażenia uczniów o wymarzonym zawodzie, pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu.

Uczniowie Szkoły Branżowej i Technikum brali także udział w konkursie sprawdzającym wiedzę z przedsiębiorczości (uczestniczyło aż 120 osób). Dopiero drugi etap wyłonił zwycięską trójkę. Pierwsze miejsce zajęła Maria Dobies z kl. II THM, drugie wywalczył Wojciech Stankiewicz z kl. III TSG, a trzecie Jakub Oleksiak z klasy III TSG.Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok.

Dyrekcja szkoły i grono pedagogiczne dziękuje wszystkim firmom oraz instytucjom, które zaangażowały się w realizację programu i umożliwiły naszym uczniom wzięcie w nim udziału.

Mariola Cześnik

DSC 0473DSC 0481DSC 0491DSC 0503DSC 0505DSC 0506DSC 0507

e-max.it: your social media marketing partner