AKTUALNOŚCI

NOWY APARAT DO ZNIECZULEŃ

Opublikowano .

Urząd Marszałkowski sfinansował zakup aparatu do znieczuleń firmy Dräger Polska Sp. z o. o. model Atlan A350, który został dostarczony i zamontowany na Bloku Operacyjnym Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie. Nowoczesny sprzęt spełnia obowiązujące standardy i zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo Pacjentów.

Nowy aparat do znieczulania ogólnego zastąpił sprzęt, który ma kilkunastoletni staż i wymagał już wymiany. Zakupiony właśnie aparat doposaża blok operacyjny, jest to nowoczesny sprzęt do znieczuleń z zintegrowanym systemem monitoringu parametrów życiowych pacjenta oraz parametrów wentylacji.

aparat do zniecz 31052022

Aparat, zgodnie z wymogami współczesnej medycyny zabiegowej i anestezjologii, wyposażony jest w zintegrowany i zautomatyzowany system monitorowania funkcji życiowych oraz wentylacji, co obniża koszty nadzoru pacjenta w czasie pracy i zwiększa bezpieczeństwo przeprowadzenia procedur medycznych.

Aparat do znieczuleń kosztował niespełna 150 tys. zł. Zakup był możliwy dzięki umowie z Województwem Mazowieckiem w zakresie realizacji Projektu „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie Województwa Mazowieckiego”.                                  

e-max.it: your social media marketing partner