Usprawnienie funkcjonowania Wydziału Komunikacji i Transportu

14 czerwca 2021 r. w Wydziale Komunikacji i Transportu tutejszego Starostwa zaczął funkcjonować system wspomagający zarządzanie obsługą klienta na rejestracji pojazdów, zwany w skrócie „systemem kolejkowym”.

System ten obsługuje dwie kolejki tematyczne, a mianowicie „Rejestrację pojazdów” i „Inne sprawy dotyczące pojazdów”. Obowiązują dzienne limity na bilety z numerkami do każdej z kolejek dostosowywane do liczby aktywnych w danym czasie stanowisk obsługi. Bilety można pobierać już od godz. 7:30.

Aby załatwić sprawy związane z rejestracją pojazdu nie ma potrzeby rezerwowania kolejki do biletomatu przed godz. 7.30.

Jednocześnie informujemy, że system kolejkowy, skrócił czas oczekiwania na załatwienie sprawy w tutejszym Wydziale.

20210914 125138

Dodatkowo od października bieżącego roku funkcjonuje w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Żurominie, system powiadamiania klientów o gotowym do odbioru dowodzie rejestracyjnym lub prawie jazdy. Każdy klient podając swój numer telefonu komórkowego otrzyma SMS, że jego dowód rejestracyjny lub prawo jazdy jest gotowe do odbioru.

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu edukacji wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska
Dopalacze naFB

Aktualności z zakresu edukacji

Rekrutacja uzupełniająca do LO w Bieżuniu

Do 23 SIERPNIA TRWA DODATKOWY NABÓR DO KLAS PIERWSZYCH !

Tarcza szkoły A1

Jeszcze posiadamy wolne miejsca dla kandydatów do klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego

Zapraszamy w terminie do 20.08.2021 r. (piątek) do złożenia w sekretariacie szkoły dokumentów do klas:

Logo OPW na białym tle    1A-OPW - Oddziału Przygotowania Wojskowego

Logo LO Bieżuń poprawione   1B-AO – Oddziału Akademickiego

Nauka w Liceum Ogólnokształcącym w Bieżuniu trwa cztery lata.

Pozwoli na uzyskanie świadectwa ukończenia liceum ogólnokształcącego oraz uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego.

Uczniom klasy OPW – tj. oddziału przygotowania wojskowego ułatwi drogę do kariery w Wojsku Polskim i innych służbach mundurowych oraz pozwoli na uzyskanie skróconej służby wojskowej i dodatkowych punktów na uczelnie wojskowe.

O tym warto wiedzieć

„Zadbaj o swoją przyszłość - zostań Kadetem Oddziału Przygotowania Wojskowego Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu”.

Szczególnie zachęcamy do wyboru nauki w Liceum Ogólnokształcącym w klasie 1A - OPW - tj. w oddziale przygotowania wojskowego. Oddziały Przygotowania Wojskowego utworzono na mocy decyzji Ministra Obrony Narodowej tylko w 130 szkołach w Polsce. LO w Bieżuniu znalazło się w tej elitarnej grupie. Szkoła już ponad 20 lat prowadzi szkolenie klas wojskowych, ,które oparte jest o aktywną współpracę z 2Mazowieckim Pułkiem Saperów w Nowym Dworze Mazowieckim, Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, 5 Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej w Ciechanowie oraz Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. W szkole gwarantowana jest wysoka jakość nauki, szkolenia wojskowego, obozy, mundury i sprzęt wojskowy za darmo.

Program OPW w którym szkoła uczestniczy jest integralną częścią programu „Zostań Żołnierzem RP” gdzie zachęca się kandydatów oraz stwarza dla nich warunki do rozpoczęcia kariery zawodowej w Wojsku Polskim.