Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

Konkurs na pocztówkę Bożonarodzeniową 2016

KONKURS PLASTYCZNY "POCZTÓWKA BOŻONARODZENIOWA" - EDYCJA XIV - POD PATRONATEM PANA JERZEGO RZYMOWSKIEGO STAROSTY ŻUROMIŃSKIEGO

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego „POCZTÓWKA BOŻONARODZENIOWA”.

Celem konkursu jest:

• Rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastycznych
  • Podtrzymywanie tradycji wysyłania życzeń świątecznych
  • Uwrażliwienie na cierpienie i chęć pomocy innym dzieciom

Regulamin konkursu:

• W konkursie mogą wziąć udział wszystkie chętne dzieci w wieku od 5 do 13 lat.
  • Własnoręczne i estetyczne prace, wykonane dowolną techniką należy składać w terminie do 28 listopada 2016r. do godziny 1500 w Powiatowo-Miejskiej Bibliotece Publicznej (oddział dla dzieci) w Żurominie przy ulicy Warszawskiej 4.
  • Pocztówka powinna mieć format A6 (ok.10x15cm).
  • Prace dzieci wezmą udział w aukcji na cele charytatywne.
  • Zebrane pieniądze zostaną wpłacone na konto Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”.
  • Pocztówki powinny mieć metryczki, na osobnych kartkach, z imieniem i nazwiskiem oraz numerem i adresem szkoły, do której uczęszcza twórca.

Do każdej zgłoszonej pracy należy także dołączyć oświadczenia o następującej treści:

„Wyrażam zgodę na gromadzenie i przetwarzanie moich danych osobowych dla celów postępowania konkursowego pod nazwą "KONKURS PLASTYCZNY „POCZTÓWKA BOŻONARODZENIOWA". Oświadczam, że jestem świadom/a przysługującego mi prawa wglądu do moich danych osobowych, żądania ich zmiany lub poprawienia”

oraz

„Przekazuję nieodpłatnie na własność Powiatowo – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żurominie dostarczone pocztówkii wyrażam zgodę na korzystanie przez Bibliotekę z tych pocztówek.

Ponadto organizator zastrzega sobie, że zgoda na udział w konkursie jest jednoznaczna z akceptacją nieodpłatnego wykorzystania wizerunku uczestnika przez organizatora zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych do celów związanych z promocją działalności organizatora konkursu. Możliwe formy rozpowszechnienia wizerunku to publikacje, internet.”

Przy ocenie będą brane pod uwagę:

• Właściwy format
  • Ciekawa technika
  • Estetyka
  • Samodzielność wykonania
  • Terminowe złożenie prac

Prace będą oceniane w kategoriach:

• Klasy 0 - III
  • Klasy IV – VI

Fundatorem nagród w konkursie na szczeblu powiatowym jest Starosta Żuromiński. Fundatorem wyróżnień jest Powiatowo-Miejska Biblioteka Publiczna w Żurominie.

Organizatorzy:

• Powiatowo-Miejska Biblioteka Publiczna ul. Warszawska 4, 09-300 Żuromin