Usprawnienie funkcjonowania Wydziału Komunikacji i Transportu

14 czerwca 2021 r. w Wydziale Komunikacji i Transportu tutejszego Starostwa zaczął funkcjonować system wspomagający zarządzanie obsługą klienta na rejestracji pojazdów, zwany w skrócie „systemem kolejkowym”.

System ten obsługuje dwie kolejki tematyczne, a mianowicie „Rejestrację pojazdów” i „Inne sprawy dotyczące pojazdów”. Obowiązują dzienne limity na bilety z numerkami do każdej z kolejek dostosowywane do liczby aktywnych w danym czasie stanowisk obsługi. Bilety można pobierać już od godz. 7:30.

Aby załatwić sprawy związane z rejestracją pojazdu nie ma potrzeby rezerwowania kolejki do biletomatu przed godz. 7.30.

Jednocześnie informujemy, że system kolejkowy, skrócił czas oczekiwania na załatwienie sprawy w tutejszym Wydziale.

20210914 125138

Dodatkowo od października bieżącego roku funkcjonuje w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Żurominie, system powiadamiania klientów o gotowym do odbioru dowodzie rejestracyjnym lub prawie jazdy. Każdy klient podając swój numer telefonu komórkowego otrzyma SMS, że jego dowód rejestracyjny lub prawo jazdy jest gotowe do odbioru.

Aktualności z zakresu polityki społecznej

Zbiórka żywności pod hasłem "TAK POMAGAM!"

W dniu 09 -10. 03.2018 r. już po raz kolejny Caritas Diecezji Płockiej zorganizował zbiórkę żywności pod hasłem "TAK POMAGAM!". Do wspólnej akcji włączył się między innymi Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy. Żywność była zbierana przez wolontariuszy oraz uczestników PŚDS do specjalnych koszy wystawionych w sklepie Biedronka i Spiżarnia Smakosza. Dzięki życzliwości mieszkańców Powiatu Żuromińskiego udało się zebrać potrzebne dary. Zebrane dary zostaną przekazane przed Świętami Wielkanocnymi osobom potrzebującym wsparcia. Caritas Diecezji Płockiej sredecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom zaangażowanym w zbiórkę.

IMG 20180310 134457IMG 20180310 134516