Usprawnienie funkcjonowania Wydziału Komunikacji i Transportu

14 czerwca 2021 r. w Wydziale Komunikacji i Transportu tutejszego Starostwa zaczął funkcjonować system wspomagający zarządzanie obsługą klienta na rejestracji pojazdów, zwany w skrócie „systemem kolejkowym”.

System ten obsługuje dwie kolejki tematyczne, a mianowicie „Rejestrację pojazdów” i „Inne sprawy dotyczące pojazdów”. Obowiązują dzienne limity na bilety z numerkami do każdej z kolejek dostosowywane do liczby aktywnych w danym czasie stanowisk obsługi. Bilety można pobierać już od godz. 7:30.

Aby załatwić sprawy związane z rejestracją pojazdu nie ma potrzeby rezerwowania kolejki do biletomatu przed godz. 7.30.

Jednocześnie informujemy, że system kolejkowy, skrócił czas oczekiwania na załatwienie sprawy w tutejszym Wydziale.

20210914 125138

Dodatkowo od października bieżącego roku funkcjonuje w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Żurominie, system powiadamiania klientów o gotowym do odbioru dowodzie rejestracyjnym lub prawie jazdy. Każdy klient podając swój numer telefonu komórkowego otrzyma SMS, że jego dowód rejestracyjny lub prawo jazdy jest gotowe do odbioru.

Aktualności z zakresu polityki społecznej

Dofinansowanie na koordynatora pieczy zastępczej w PCPR w Żurominie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żurominie otrzymało dofinansowanie na zatrudnienie koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej. Dofinansowanie zostało przyznane w ramach „Programu asystent rodziny i  koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2018”. Program realizowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Kwota przyznanej dotacji dla PCPR wynosi 42 109,00zł. W ramach „Programu” PCPR w Żurominie zatrudnia dwóch koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej. Na zatrudnienie koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej w tegorocznej edycji „Programu” przyznano kwotę 26 858 809 zł, co umożliwi zatrudnienie 1 618 koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej, w tym 1 483 na umowę o pracę.