DZIEŃ STRAŻAKA 2017

W dniu 18 maja 2017 roku w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka 2017.

W uroczystości udział wzięli m.in.: przedstawiciel Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Waldemar Dejneko, Kierownik Delegatury w Ciechanowie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie – Pan Krzysztof Bieńkowski, Starosta Powiatu Żuromińskiego – Pan Jerzy Rzymowski, Wice starosta Powiatu Żuromińskiego – Pan Ireneusz Rejmus, I Zastępca  Komendanta Powiatowego Policji w Żurominie – podinsp. Dariusz Wieczorek, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Ciechanowie – ppłk Krzysztof Futyma,  Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Lidzbark – Pan Jerzy Groblewski, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Dwukoły – Pan Jerzy Gembicki, Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Żurominie - ks. kan. Kazimierz Kowalski, kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żurominie – Pan Jarosław Gałka, strażacy i pracownicy cywilni KP PSP Żuromin.

DSCF0221DSCF0224DSCF0235DSCF0240DSCF0251DSCF0262DSCF0263DSCF0276DSCF0278

Po przywitaniu przybyłych gości i przemówieniu Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie – st. bryg. mgr inż. Adama Dobrosielskiego, odbyło się wręczenie odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda postanowieniem z dnia odznaczył: Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę – aspiranta Jarosława Kulwickiego, ogniomistrza Marcina Mynca; Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę – ogniomistrza Pawła Olszewskiego

Minister Spraw Wewnętrznych Postanowieniem nadał: Brązową Odznakę „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej” - aspirantowi Jarosławowi Kulwickiemu

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie odznaczyło: Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa- starszego ogniomistrza Ewę Kulwicką, ogniomistrza Tomasza Dobiesa; Srebrnym Medalem za Zasługi Dla Pożarnictwa - ogniomistrza Daniela Krygiera, młodszego ogniomistrza Jarosława Sokołowskiego, Jarosława Gałkę.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji rozkazem personalnym nadał: młodszemu kapitanowi Jarosławowi Ptaszkowi - stopień KAPITANA.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej rozkazem personalnym nadał: ogniomistrzowi Leszkowi Dramińskiemu, ogniomistrzowi Andrzejowi Lejzie - stopień STARSZEGO  OGNIOMISTRZA; młodszemu ogniomistrzowi Danielowi Krygierowi, młodszemu ogniomistrzowi Pawłowi Nadratowskiemu, młodszemu ogniomistrzowi Sławomirowi Rakoczemu - stopień OGNIOMISTRZA; sekcyjnemu Sławomirowi Jackowi Cyranowi, sekcyjnemu Tomaszowi Janickiemu sekcyjnemu Piotrowi Orylowi - stopień STARSZEGO  SEKCYJNEGO; starszemu strażakowi  Piotrowi Kamińskiemu - stopień  SEKCYJNEGO.

Następnie głos zabierali goście przybyli na uroczystą zbiórkę składając gratulacje awansowanym, wyróżnionym i odznaczonym strażakom. Dziękowali również za trud jaki strażacy wkładają w troskę o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu żuromińskiego.

tekst i foto: K. Szymański - KP PSP Żurominie