Spotkanie członków Zarządu Powiatu i Prezydium Rady Powiatu Żuromińskiego z Burmistrzami, Wójtami oraz Przewodniczącymi Rad Gmin z terenu powiatu żuromińskiego

W dniu 15 stycznia 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Żurominie odbyło się spotkanie członków Zarządu Powiatu i Prezydium Rady Powiatu Żuromińskiego z Burmistrzami, Wójtami oraz Przewodniczącymi Rad Gmin z terenu powiatu żuromińskiego.
Podczas spotkania Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski przywitał przybyłych gości, następnie przedstawił zebranym skład nowego Zarządu Powiatu i przewodniczących poszczególnych Komisji oraz Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady Powiatu Żuromińskiego.
W trakcie spotkania przedstawiona została informacja na temat działań inwestycyjnych i remontowych zrealizowanych przez Powiat w 2018 roku, a więc działania podjęte w sferze drogowej, oświatowej, ochrony zdrowia i pomocy społecznej.
Następnie Starosta przedstawił założenia inwestycyjne i remontowe dróg w poszczególnych gminach w roku 2019 i latach następnych oraz źródła finansowania, tych zamierzeń ze środków zewnętrznych.
W dyskusji obecni na spotkaniu poruszyli przede wszystkim kwestie związane z utrzymaniem dróg na właściwym poziomie technicznym, zarówno gminnych jak i powiatowych, ale także temat związany ze smogiem i uciążliwościami zapachowymi. Obecna na spotkaniu Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Pani Joanna Hajdas przedstawiła zasady kierowania osób bezrobotnych na staże, roboty publiczne i interwencyjne. Podczas dyskusji podkreślono potrzebę dobrej współpracy powiatu i gmin w kadencji 2018-2023.
Na spotkaniu nie było przedstawicieli Miasta i Gminy Lubowidz.

Zdjęcia wykonane przez Kurier Żuromiński.

IMG 2318IMG 2319IMG 2334