Usprawnienie funkcjonowania Wydziału Komunikacji i Transportu

14 czerwca 2021 r. w Wydziale Komunikacji i Transportu tutejszego Starostwa zaczął funkcjonować system wspomagający zarządzanie obsługą klienta na rejestracji pojazdów, zwany w skrócie „systemem kolejkowym”.

System ten obsługuje dwie kolejki tematyczne, a mianowicie „Rejestrację pojazdów” i „Inne sprawy dotyczące pojazdów”. Obowiązują dzienne limity na bilety z numerkami do każdej z kolejek dostosowywane do liczby aktywnych w danym czasie stanowisk obsługi. Bilety można pobierać już od godz. 7:30.

Aby załatwić sprawy związane z rejestracją pojazdu nie ma potrzeby rezerwowania kolejki do biletomatu przed godz. 7.30.

Jednocześnie informujemy, że system kolejkowy, skrócił czas oczekiwania na załatwienie sprawy w tutejszym Wydziale.

20210914 125138

Dodatkowo od października bieżącego roku funkcjonuje w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Żurominie, system powiadamiania klientów o gotowym do odbioru dowodzie rejestracyjnym lub prawie jazdy. Każdy klient podając swój numer telefonu komórkowego otrzyma SMS, że jego dowód rejestracyjny lub prawo jazdy jest gotowe do odbioru.

DODATKOWE STANOWISKO KOMPUTEROWE DO REJESTRACJI POJAZDÓW W WYDZIALE KOMUNIKACJI I TRANSPORTU

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Żurominie informuje, że dzięki intensywnym staraniom władz tutejszego Starostwa pozyskano z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie dodatkowe stanowisko komputerowe do rejestracji pojazdów.
Stanowisko to pozwoli na znaczne zwiększenie liczby zarejestrowanych pojazdów w skali każdego miesiąca o dodatkowe co najmniej 200 pojazdów, co spowoduje skrócenie czasu oczekiwania Klientów na zarejestrowanie pojazdu.

IMG 4299IMG 4301