Wniosek o zmianę oznakowania na skrzyżowaniu dróg wojewódzkiej z drogą powiatową i gminną

W związku z występującymi w ostatnich miesiącach zdarzeniami drogowymi, w postaci kolizji i wypadków, Starosta Żuromiński zwrócił się do Urzędu Marszałkowskiego oraz do MZDW o sporządzenie projektu zmiany stałej organizacji ruchu oraz o wprowadzenie zmiany oznakowania na drodze wojewódzkiej Nr 541 Lubawa – Żuromin – Sierpc, w okolicach skrzyżowania drogi wojewódzkiej z drogą powiatową Nr 4626W Chamsk – do dr nr 541 oraz z drogą gminną Nr 460625W Poniatowo – Franciszkowo w postaci zastosowania na drogach podporządkowanych znaku B-20 „STOP” wraz ze znakami poziomymi a na drodze wojewódzkiej znaku B-33 ograniczającego prędkość pojazdów do 70 km/h.    Mając na uwadze istniejącą zabudowę posesji, zwłaszcza przy drodze gminnej Nr 460625W Poniatowo – Franciszkowo  w obrębie ww. skrzyżowania, ograniczającą widoczność dla kierujących pojazdami, zastosowanie powyższych rozwiązań pomoże wzmocnić bezpieczeństwo dla kierowców oraz pieszych.