Spotkanie uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie ze Starostą Powiatu Żuromińskiego Panem Januszem Welencem

W dniu 14 maja 2014r. uczniowie zespołów edukacyjno- terapeutycznych- ,,Stokrotki” i ,,Ananasy” z Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie odwiedzili Urząd Starostwa Powiatowego. W ramach projektu edukacyjnego pt.: ,,Żuromin- to jest moje miasto”, realizowanego w kl. II Gimnazjum (zespół ,,Stokrotki”) uczniowie spotkali się ze Starostą Powiatu Żuromińskiego Panem Januszem Welencem. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy na temat Żuromina, poznanie ważnych urzędów, instytucji i obiektów, nawiązywanie kontaktów społecznych z ważnymi ludźmi dla miasta i kształtowanie postaw patriotyzmu lokalnego. Duże wrażenie na uczestnikach zrobiła wizyta w gabinecie Pana Starosty Powiatu Żuromińskiego, który osobiście i ciepło wszystkich przywitał. Następnie zapoznał uczniów z zasadami funkcjonowania ważnych dla powiatu wydziałów Urzędu Starostwa Powiatowego w Żurominie. Uczniowie  poszerzyli i utrwalili wcześniej zdobytą wiedzę na temat powiatu i jego symboli. Uczennica kl. II Gimnazjum przekazała Panu Staroście pracę pt.: ,,Herb powiatu żuromińskiego”, wykonaną w ramach projektu. Podsumowaniem spotkania była wspólna fotografia i gadżety od Pana Starosty dla uczniów. Był to szczególny dzień, który dostarczył dużo wrażeń  i na długo pozostanie w pamięci uczniów specjalnej troski.

IMG 0957IMG 0958IMG 0960IMG 0967IMG 0969IMG 0971