Wizyta w Bieżuniu

W dniu 26 maja 2014 roku, na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy w Bieżuniu Pana Zygmunta Liszewskiego, Starosta Pan Jerzy Rzymowski i Wicestarosta Pan Ireneusz Rejmus uczestniczyli w sesji tamtejszej Rady. Omówione zostały plany inwestycyjne w zakresie remontów i modernizacji dróg powiatowych na terenie gm. Bieżuń jak również możliwości wspólnych działań obu samorządów w zakresie remontów i budowy chodników przy drogach powiatowych oraz  bieżącego utrzymania dróg. Radni w dyskusji poruszyli szereg ważnych i istotnych spraw dla lokalnej społeczności, między innymi : funkcjonowanie Muzeum Małego Miasta, sprawy rewitalizacji zabytkowej części miejscowości czy też odbudowy zamku. Ważnym elementem w dyskusji były sprawy melioracji i właściwego utrzymania urządzeń hydrologicznych. Pan Wicestarosta zapoznał radnych i sołtysów z Programem „Koperta Życia” , realizowanym przez samorząd powiatowy, akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem, a sołtysi włączyli się w rozpropagowanie kopert we własnych sołectwach.

20150526 10055320150526 10055420150526 100558