Spotkanie noworoczne z wójtami i burmistrzami w Starostwie Powiatowym

W dniu 18 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żurominie odbyło się spotkanie przedstawicieli władz Powiatu Żuromińskiego oraz przedstawicieli władz gmin z terenu powiatu. Podczas spotkania Starosta Żuromiński Pan Jerzy Rzymowski przekazał zebranym gościom informacje nt. zrealizowanych przez Powiat Żuromiński w roku 2015 inwestycji i remontów oraz planowanych do realizacji zadań na rok 2016. W spotkaniu z ramienia gmin powiatu uczestniczyli burmistrzowie i wójtowie wraz z przewodniczącymi rad gmin, natomiast Powiat Żuromiński reprezentowali: Przewodniczący Rady Powiatu Żuromińskiego Pan Piotr Budzich, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Żuromińskiego Pan Marek Antoni Tański, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Żuromińskiego Pan Janusz Welenc oraz członkowie Zarządu Powiatu Żuromińskiego: Pan Jerzy Rzymowski, Pan Ireneusz Rejmus, Pan Bernard Jabłoński oraz Pan Mirosław Różański. Ponadto w spotkaniu wzięli udział: Komendant Powiatowy Policji Pan Witold Lemański, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Pan Adam Dobrosielski, Dyrektor Szpitala Powiatowego Pan Zbigniew Białczak oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Żurominie Pani Joanna Hajdas.

Porządek spotkania:

1. Przedstawienie budżetu środków Funduszu Pracy na aktywizację osób na 2016 rok.
  2. Sprawozdanie z realizacji zamierzeń inwestycyjnych na rok 2015.
  3. Przedstawienie planowanych zadań na rok 2016 z perspektywą do roku 2018.
  4. Wypracowanie płaszczyzn współpracy pomiędzy samorządem powiatowym, a samorządami gminnymi.
  5. Omówienie spraw związanych z bezpieczeństwem publicznym.
  6. Sprawy ochorny zdrowia w tym sytuacja zamierzenia inwestycyjne oraz potrzeby zakupowe szpitala powiatowego
  7. Wolne wnioski.

IMG 7616IMG 7618IMG 7619IMG 7620IMG 7621IMG 7623IMG 7624