Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w 2016 r. rozstrzygnięte

W dniu 7 marca br. o godz. 11:00 odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” w kategoriach szkół podstawowych, szkól gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W turnieju uczestniczyło łącznie 30 uczniów z wszystkich gmin powiatu żuromińskiego. Turniej służy popularyzacji wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Organizatorami konkursu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie przy współudziale Starostwa Powiatowe w Żurominie oraz Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Żurominie. Po zakończeniu części pisemnej uczestników turnieju zapoznano z specyfiką pracy strażaka w ramach zwiedzania strażnicy Komendy PSP w Żurominie.

Wyniki konkursu:

I grupa - szkoły podstawowe:

1. Kacper Gecarz - SSP Sławęcin;
  2. Natalia Żujewska - SSP nr 1 w Żurominie;
  3. Bartłomiej Łasiński - SSP nr 1 w Żurominie;

II grupa - szkoły gimnazjalne:

1. Marcin Retajczyk – Gimnazjum nr 2 w Żurominie;
  2. Weronika Pawlak - Gimnazjum w Bieżuniu;
  3. Natalia Maliszewska – Gimnazjum w Bieżuniu;

III grupa - szkoły ponadgimnazjalne:

1. Radosław Kamiński - ZSP w Zielonej;
  2. Damian Goliat – ZSP w Żurominie
  3. Bartosz Woźniak – LO w Bieżuniu;

Do eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej zakwalifikowali się uczniowie, którzy zwyciężyli w poszczególnych grupach.

P3070053P3070065P3070071P3070082P3070087P3070091P3070098P3070121