Prace remontowe w szkołach prowdzonych przez Powiat Żuromiński

Jak co roku szkoły prowadzone przez powiat żuromiński starają się wykorzystać okres przerwy wakacyjnej na wykonanie prac remontowych. Aktualnie remonty odbywają się w dwóch Jednostkach. Wymiana posadzki (położenie płytek) w trzech salach lekcyjnych na I piętrze, wymiana posadzki, drzwi, oświetlenia, montaż nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz malowanie ścian w sali lekcyjnej z zapleczem na II piętrze – to prace dzięki, którym nowe oblicze uzyska Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie. Sala lekcyjna z zapleczem jest adaptowana pod potrzeby nowoczesnej pracowni chemicznej, umożliwiającej wykonywanie ćwiczeń laboratoryjnych. Nowa pracownia zostanie uruchomiona w liceum z początkiem roku szkolnego 2016/2017.
Łączny koszt prac remontowych i wyposażenia pracowni chemicznej wyniesie 99 290,00 zł, z czego 24 290,00 zł pozyskano Funduszu Prewencyjnego PZU, a 75 000,00 zł powiat żuromiński zabezpieczył w ramach środków własnych. Prace remontowe trwają również w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie. W szkole wymieniane są posadzki w trzech salach lekcyjnych oraz trwa malowanie pomieszczeń internatu.  Zaplanowany koszt remontu to kwota 15 000,00 zł, który zostanie sfinansowanych ze środków budżetowych powiatu.

IMG 9539IMG 9540IMG 9541IMG 9548IMG 9554IMG 9555IMG 9556