XIX Sesja Rady Powiatu Żuromińskiego

W dniu 13 września odbyła się XIX Sesja Rady Powiatu Żuromińskiego z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie Sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przyjęcie wniosków do porządku obrad.
  3. Interpelacje radnych.
  4. Przyjęcie protokołu z wspólnego posiedzenia Komisji z dnia 22 czerwca 2016r.
  5. Przyjęcie Protokołu Nr XVIII/2016  z obrad Sesji.
  6. Przyjęcie informacji o przebiegu wykonania planu finansowego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie za I półrocze 2016r.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany planu finansowego zadań do realizacji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rok 2016
    w Powiecie Żuromińskim.
  8. Podjęcie zmieniającej uchwały w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć psychologów, pedagogów, doradców zawodowych zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat żuromiński.
  9. Podjęcie zmieniającej uchwały w sprawie przystąpienia do realizacji projektu pod nazwą: „Wachlarz kompetencji zawodowych” w ramach Osi Priorytetowej X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe Poddziałanie 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 - 2020.
  10. Podjęcie zmieniającej uchwały w sprawie ustalenia planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz maksymalnej kwoty dofinasowania opłat za kształcenie pobieranych przez szkoły wyższe i zakłady kształcenia nauczycieli, a także specjalności i form kształcenia, na które dofinasowanie jest przyznawane w 2016r.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie częściowego zwolnienia Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Bieżuniu z realizacji tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie  wyrażenia zgody na przyjęcie darowizny  nieruchomości od Gminy i Miasta Żuromin.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie przedłużenia umów dzierżawy działek gruntu położonych przy ulicy Szpitalnej w Żurominie.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody i zabezpieczenia środków na realizację inwestycji pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej nr 4630W Olszewo – Dębsk – Nadratowo – Ługi” w ramach Programu Wieloletniego pod nazwą: „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” w partnerstwie z Gminą i Miastem Żuromin.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie Powiatu Żuromińskiego jako Partnera do realizacji zadania inwestycyjnego Gminy i Miasta Żuromin pod nazwą „Budowa ulicy łączącej ulicę Wyzwolenia
    z ulicą Lidzbarską w Żurominie”, w ramach Programu Wieloletniego pod nazwą: „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.
  16. Przyjęcie informacji o przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2016 roku oraz informacji o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej.
  17. Informacja Przewodniczącego Zarządu z bieżącej działalności.
  18. Odpowiedzi na interpelacje radnych.
  19. Wolne wnioski i zapytania.

IMG 9728IMG 9729IMG 9732IMG 9733IMG 9734IMG 9735