Dofinansowanie zakupu autobusu dla Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie

4 sierpnia 2017 r. została zawarta umowa między Powiatem Żuromińskim, a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zadanie pod nazwą ,,Zakup autobusu do przewozu uczniów niepełnosprawnych o liczbie 20 miejsc (łącznie z kierowcą) z możliwością przewozu 2 szt. wózków inwalidzkich”. Realizacja powyższego zadania ma na celu wyrównanie szans osób niepełnosprawnych zamieszkujących na terenie Powiatu Żuromińskiego w dostępie do rehabilitacji zawodowej i społecznej poprzez zmniejszanie barier transportowych. Realizacja projektu umożliwi zapewnienie dowozu uczniów do Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie co w konsekwencji wpłynie na poprawę jakości życia uczniów oraz ich rodzin. Po zakupie autobus zostanie przekazany na potrzeby Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie. Planowana łączna kwota zadania wynosi 301 350,00 zł, dofinansowanie wynosi 191 600,00 zł, a wkład własny powiatu wynosi 109 750,00 zł.