Przebudowa drogi powiatowej Osówka – Lubowidz

Trwają prace w terenie, przewidziane dla I Etapu inwestycji drogowej pn. „Przebudowa drogi powiatowej Osówka – Lubowidz”, realizowane z udziałem dofinansowania Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu”.

Zakresem rzeczowym całe zadanie obejmuje przebudowę drogi powiatowej położonej w całości na terenie Gminy Lubowidz, na odcinku blisko 4,1 km – od końca m. Osówka do m. Lubowidz – do miejsca styku z planowaną budową ronda na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką Nr 541, poprzez ułożenie nowej nawierzchni, poszerzenie jezdni, budowę chodnika i kanalizacji deszczowej w m. Lubowidz oraz oznakowanie pionowe i poziome.

W roku 2018 przewidziany jest do realizacji odcinek o długości ok. 1,7 km w m. Lubowidz – kanalizacja deszczowa, chodnik i nawierzchnia asfaltowa, natomiast w roku 2019 odcinek o długości ok. 2,4 km – nawierzchnia asfaltowa, pobocza. W chwili obecnej trwają roboty związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej i ciągów pieszych w m. Lubowidz.

Wykonawcą robót jest Firma ,,Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe WAPNOPOL Adam Nowakowski, 06-450 Glinojeck, ul. Nadrzeczna 12, która realizuje całe zadanie za cenę brutto w wysokości 4 534 383,69 zł.

Osowka Lubowidz 1Osowka Lubowidz 2Osowka Lubowidz 3Osowka Lubowidz 4