Ćwiczenia zgrywajace "ZIMA 2017" w Żurominie

W dniu 14.12.2017 roku w na terenie powiatu żuromińskiego zostały przeprowadzone ćwiczenia ratownicze p.k. „Zima 2017”. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczych oraz wykorzystania procedur podczas niekorzystnych warunków pogodowych w okresie zimowym: niska temperatura powietrza, obfite opady śniegu – gruba pokrywa śniegu, silny wiatr, trudne warunki na drogach (poprzewracane drzewa).

W ćwiczeniach udział brały wybrane siły środki z terenu powiatu:

• GCBA 5/32, GBA 2,5/16, SLRR oraz SLKw z JRG Żuromin,
  • GBA 3/16 OSP Poniatowo oraz GBA 3/16 OSP Zielona.

Dodatkowo do udziału w ćwiczeniach zostali zaproszeni przedstawiciele służb współdziałających, samorządów gminnych oraz Referatu Zarzadzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żurominie. Ćwiczenia złożone były z dwóch epizodów: praktycznego oraz aplikacyjnego.