Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 6 marca br. o godz. 10:00 odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” w kategoriach szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. W turnieju uczestniczyło łącznie 39 uczniów z gmin powiatu żuromińskiego. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzacji wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Organizatorami konkursu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie przy współudziale Starostwa Powiatowe w Żurominie oraz Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Żurominie. Po zakończeniu części pisemnej uczestników turnieju zapoznano z specyfiką pracy strażaka w ramach zwiedzania strażnicy Komendy PSP w Żurominie.

Wyniki konkursu:

I grupa klasa I – VI - szkoły podstawowe:

1.                  Filip Szpejna - SP Sławęcin ;

2.                  Lucjan Zaborny - ZS w Syberia;

3.                  Michał Lech - SP Sarnowo

II grupa klasa VI – VIII - szkoły podstawowe:

1.                  Julia Bakuła – SP Gościszka;

2.                  Wiktoria Czajkowska – ZS Syberia;

3.                  Katarzyna Piotrowicz – ZPO w Zielonej;

III grupa - szkoły ponadpodstawowe:

1.                  Radosław Suwiński – LO Żuromin;

2.                  Marta Rutkowska – LO Bieżuń;

3.                  Katarzyna Góralska – LO ZSP Zielona;

Zdjęcia zrobione przez Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie.

P3061082 LargeP3061086 LargeP3061094 LargeP3061101 LargeP3061103 LargeP3061104 LargeP3061108 LargeP3061112 LargeP3061113 LargeP3061115 LargeP3061119 LargeP3061125 LargeP3061132 Large