Uruchomienie syren alarmowych w 76 rocznicę Powstania Warszawskiego

Informuję, że w dniu 1 sierpnia 2020 roku na terenie miasta  Żuromin zostaną uruchomione syreny alarmowe w celu oddania hołdu i uczczenia pamięci żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańców stolicy, poległych i pomordowanych w czasie Powstania Warszawskiego
O godz. 17:00 zostanie ogłoszony syrenami alarmowymi sygnał dźwiękowy ciągły, trwający 1 minutę.
Uruchomienie syren zostanie przeprowadzone w formie testu systemu powiadamiania

i alarmowania.
Starosta Żuromiński