Usprawnienie funkcjonowania Wydziału Komunikacji i Transportu

14 czerwca 2021 r. w Wydziale Komunikacji i Transportu tutejszego Starostwa zaczął funkcjonować system wspomagający zarządzanie obsługą klienta na rejestracji pojazdów, zwany w skrócie „systemem kolejkowym”.

System ten obsługuje dwie kolejki tematyczne, a mianowicie „Rejestrację pojazdów” i „Inne sprawy dotyczące pojazdów”. Obowiązują dzienne limity na bilety z numerkami do każdej z kolejek dostosowywane do liczby aktywnych w danym czasie stanowisk obsługi. Bilety można pobierać już od godz. 7:30.

Aby załatwić sprawy związane z rejestracją pojazdu nie ma potrzeby rezerwowania kolejki do biletomatu przed godz. 7.30.

Jednocześnie informujemy, że system kolejkowy, skrócił czas oczekiwania na załatwienie sprawy w tutejszym Wydziale.

20210914 125138

Dodatkowo od października bieżącego roku funkcjonuje w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Żurominie, system powiadamiania klientów o gotowym do odbioru dowodzie rejestracyjnym lub prawie jazdy. Każdy klient podając swój numer telefonu komórkowego otrzyma SMS, że jego dowód rejestracyjny lub prawo jazdy jest gotowe do odbioru.

Czy mogę bez konsekwencji zwrócić zakupiony na raty towar z prezentacji?

Zakupy towarów podczas prezentacji organizowanych poza lokalem firmy to umowy zawarte poza lokalem przedsiębiorstwa. Konsument może odstąpić od takiej umowy w terminie 14 dni bez podawania przyczyny. Podstawa prawna ustawa z dnia 30 maja 2014r. o prawach konsumenta. W przypadku dodatkowych pytań lub potrzeby udzielenia pomocy w sprawie proszę o kontakt z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów w Żurominie Sylwią Lewandowską, Starostwo Powiatowe, Plac Józefa Piłsudskiego 4, tel. 23 6574700 w. 27 lub pod numerem infolinii konsumenckiej 801 440 220 dostępną w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 18.00

Sylwia Lewandowska
Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Żurominie