Bezpieczne Wakacje

Dnia 6 lipca w ramach trwających literacko-plastycznych zajęć pod hasłem „Wakacje z Koziołkiem Matołkiem” w Powiatowo-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żurominie zorganizowano pogadankę na temat bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku letniego. Pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żurominie pani Anna Czaplejewicz rozmawiała z dziećmi w wieku od 5 do 12 lat na temat rozsądnego korzystania z kąpieli wodnych, zabezpieczenia się przed poparzeniami słonecznymi, przestrzegania higieny osobistej i higieny otoczenia, zachowań w lesie i bezpiecznego grzybobrania oraz ochrony przed kleszczami. Wszystkie dzieci otrzymały ulotki „Ciesz się latem – bezpieczne wakacje”.

zdj. biblioteka