Dni dla zdrowia w żuromińskim szpitalu

Wszyscy wiemy, ale nie zawsze pamiętamy, że profilaktyka zmniejsza szanse zachorowania na wiele groźnych schorzeń. Przeciwdziała powstaniu choroby, ale i jej nadmiernemu rozwojowi do stadium, w którym może być już nieuleczalna. Wielu z nich można świadomie zapobiegać!
Niepalenie papierosów, zdrowe odżywianie, szczepienia – mogą nam w tym pomóc, ale równie ważne są regularne badania.

szpital plakat21

W dniach 21-24.11.2017r. mieszkańcy powiatu żuromińskiego mogli skorzystać z bezpłatnych badań w zakresie:

• spirometria
  • EKG
  • pomiar glukozy
  • pomiar masy ciała i wzrostu
  • pomiar ciśnienia tętniczego
  • cytologia
  • mammografia

Prowadzone działania spotkały się z zainteresowaniem społeczeństwa naszego powiatu.