Nowa aparatura w Szpitalu Powiatowym w Żurominie

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żurominie oraz Zarząd Powiatu Żuromińskiego składa serdeczne podziękowania, instytucjom oraz osobom prywatnym za pomoc w zakupie aparatu USG CUS-X100G Xario 100G.

To wysokiej klasy aparat  o częstotliwości pracy aż do 18 MHz, który dzięki precyzyjnemu trybowi B, wysokiej czułości trybu Dopplera i bogatemu oprogramowaniu pomiarowemu pozwala otrzymać wysokiej jakości badania.

Jest to nowoczesny sprzęt, dający lepszą jakość obrazowania i wykrywania nawet niewielkich zmian. Posiada m.in. głowicę kardiologiczną, onkologiczną i ginekologiczną. Szpital dotychczas posiadał na wyposażeniu aparat USG z 2006 roku oraz aparat USG z 2008 r.

Sprzęt będzie wykorzystywany w pracowni diagnostyki obrazowej, służyć będzie wszystkim pacjentom naszego szpitala zarówno w zakresie lecznictwa szpitalnego jak i ambulatoryjnego. Wartość nowego aparatu to 150.000,00 zł.

aparat