Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Inwestycje Powiatu Żuromińskiego

Ulotka1

Ulotka2

Podpisanie umowy z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej, a także uzyskanie w imieniu Zamawiającego: „decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy południowo-wschodniej obwodnicy Żuromina"

15 października 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Żurominie odbyło się uroczyste podpisanie przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika umowy z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej, a także uzyskanie w imieniu Zamawiającego: „decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy południowo-wschodniej obwodnicy Żuromina. To kolejny krok w kierunku realizacja jakże ważnej dla miasta i powiatu inwestycji. Warto działać i się angażować.

podpisanie umowy z marszałkiem

Informacje o zarządzie

XXI Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża

Opublikowano .

W dniu 7 grudnia br. odbył się etap rejonowy XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Celem Olimpiady jest kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych, pogłębianie wiedzy uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony zdrowia i dbałości o zdrowie, inicjowanie i realizowanie przez młodzież działań promujących zdrowie w środowisku lokalnym. Do Olimpiady zgłosiły się 2 szkoły ponadgimnazjalne (LO Żuromin, ZSP Żuromin) 6 gimnazjów (Nr 1 Żuromin, Nr 2 Żuromin, Lutocin, Zielona, Syberia i Zieluń). Po przeprowadzeniu etapu szkolnego do etapu rejonowego zakwalifikowało się 25 uczniów. Podczas etapu rejonowego uczniowie rozwiązywali test zawierający 30 pytań. Komisja oceniająca wyłoniła następujących zwycięzców:

Kategoria gimnazja:

I miejsce - (27 punktów) Aleksandra Liszewska - Gimnazjum Nr 2 w Żurominie

II miejsce - (26 punktów) Julia Bodera - Gimnazjum Nr 2 w Żurominie

III miejsce - (24 punkty) Natalia Kawczyńska - Gimnazjum Nr 2 w Żurominie

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce - (25 punktów / 9 pkt. w dogrywce) Magdalena Filip LO w Żurominie

II miejsce - (25 punktów / 8 pkt w dogrywce) Agata Szerszeń LO w Żurominie

III miejsce (24 punkty) Paweł Rutkowski LO w Żurominie.

Osoby, które zajęły I miejsca w każdej kategorii wiekowej, tj. Aleksandra Liszewska i Magdalena Filip zakwalifikowały się do etapu Okręgowego Olimpiady. Nagrody dla uczniów szkół gimnazjalnych ufundował Urząd Gminy i Miasta w Żurominie, natomiast dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Starostwo Powiatowe w Żurominie.

Uczniowie otrzymali także dyplomy za udział w olimpiadzie. W trakcie, gdy komisja oceniała prace uczniów, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zaprezentowali przedstawiciele Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Żurominie.

img_5599.jpgimg_5601.jpgimg_5603.jpgimg_5604.jpg

img_5606.jpgimg_5607.jpgimg_5608.jpgimg_5610.jpg

img_5612.jpgimg_5613.jpgimg_5615.jpgimg_5616.jpg

img_5617.jpgimg_5618.jpgimg_5619.jpgimg_5621.jpg

img_5622.jpgimg_5623.jpgimg_5625.jpg

e-max.it: your social media marketing partner