Akcja poboru krwi w Siemiątkowie

Dnia 28 września 2016 roku w godz. 9 00 - 12 00 przed budynkiem Urzędu Gminy w Siemiątkowie odbyła się akcja krwiodawstwa. Pomoc na zorganizowanie zbiórki krwi została zainicjonowana wypadkiem naszej uczennicy Zuzi. Krew dla niej została zabezpieczona, ale jest jeszcze wiele osób, które takiej pomocy potrzebują.

Akcja krwiodawstwa nie odbyłaby się gdyby nie zaangażowanie Prezesa Klubu Legion HDK - Roberta Kowalewskiego, Wójta Gminy - Piotra Kostrzewskiego, Sekretarza Gminy - Mirosława Różańskiego, Dyrekcji Zespołu Szkół w Siemiątkowie - Iwony Grabowskiej, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Łaszewie - Karola Rakowskiego, koordynatora akcji - Justyny Ostrowskiej. Patronatem medialnym był Tygodnik Ciechanowski i Kurier Żuromiński.

Szczególne podziękowania należy złożyć dawcom krwi, którzy pojawili się w mobilnym punkcie krwiodawstwa. Bez nich akcja ta nie miałaby miejsca. Zgłosiło się ok. 50 osób z czego 29 osób oddało krew, pozostawiając ok. 13 litrów krwi. Spośród oddających było aż 16 osób, które po raz pierwszy oddały krew.