Podpisanie umowy na dofinansowanie doskonalenia zawodowego uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Dnia 16 kwietnia 2018 r. została podpisana umowa mająca na celu uregulowanie praw i obowiązków związanych z realizacją projektu "Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego". W podpisaniu umowy brali udział przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego: Pan Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego i Pan Mirosław Krusiewicz – Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz przedstawiciele Samorządu Powiatu Żuromińskiego: Pan Jerzy Rzymowski – Starosta Żuromiński, Pan Ireneusz Rejmus – Wicestarosta Żuromiński przy kontrasygnacie Pani Ireny Brejna – Skarbnika Powiatu Żuromińskiego.

Projekt realizowany będzie w ramach priorytetu X Edukacja dla rozwoju regionu, działania 10.3 Doskonalenia zawodowe, poddziałania 10.3.1 Doskonalenia zawodowe uczniów w ramach RPO WM 2014-2020.

W projekcie udział weźmie łącznie 175 uczniów szkół: Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie, Szkoły Policealnej dla Dorosłych CKU wchodzącego w skład CKZiU w Żurominie oraz Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Batalionów Chłopskich w Zielonej.

W ramach ww. projektu Powiat Żuromiński otrzyma wsparcie w wysokości 1 290 626, 75 zł.

DSC00296DSC00305DSC00307DSC00312DSC00316DSC00322