Razem do Trójstyku

II edycja Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej „Razem do Trójstyku”, która odbyła się 23 września br. przyciągnęła rzesze zainteresowanych aktywnością fizyczną pod różną postacią. Z Żuromina,  Lubowidza, Górzna, Lidzbarka wyruszyli rowerzyści, grupy nordic-walking, marszrutowcy. Wszyscy spotkali się przy Trójstyku – symbolicznym głazie, gdzie stykają się granice trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Następnie licznie zebrane towarzystwo miłośników leśnych wędrówek w grupach pieszych i rowerowych udało się do Gościńca Myśliwskiego w Konopatach. Tam odbył  się piknik integracyjny ze wspólnym grillowaniem oraz zabawami i konkursami.

Zeszłoroczna inicjatywa zorganizowania „Razem do Trójstyku” wypłynęła od Pana Krzysztofa Magdziaka,  Dyrektora Górznieńskiego Domu Kultury.  Do wspólnego działania zostali zaproszeni: Stowarzyszenie Wagon Inicjatyw, Starostwo Powiatowe w Żurominie, Wójt Gminy Lubowidz, Lidzbarski Dom Kultury, Nadleśnictwo Lidzbark i Brodnica.

Miejmy nadzieję, że będzie to cykliczna impreza przyciągająca coraz więcej osób zainteresowanych dobrym spędzeniem wolnego czasu na wędrówce i poznawaniu walorów krajoznawczych rejonu.

Zdjęcia na portalu FB.