XX PRZEGLĄD AMATORSKIEJ TWÓRCZOŚCI KLUBÓW SENIORA PÓŁNOCNEGO MAZOWSZA W BIEŻUNIU

W dniu 21.11.2015r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bieżuniu odbył się XX Jubileuszowy Przegląd Amatorskiej Twórczości Klubów Seniora Północnego Mazowsza "Być i czuć się potrzebnym". W Przeglądzie brało udział 13 Klubów z terenu Północnego Mazowsza : Klub Seniora ,,Nad Wkrą" w Bieżuniu, Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła w Szczutowie, Klub Seniora ,,Gorące Serca" w Lipowcu Kościelnym, Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów nr7 w Koziebrodach, Klub Seniora ,,Sami Swoi" w Brudzeniu, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Sierpcu zespół ,,Weseli Seniorzy", Klub Seniora " Wrzosy" w Rypinie, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów koło nr 7 w Drobinie Chór ,, Uśmiech Seniora ", Klub Seniora w Sarnowie, Klub Seniora ,,Wesoła Paczka" w Kuczborku-Osadzie, Klub Seniora ,,Zielenianki" w Zielonej, Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Mochowie Chór ,,Złota Jesień", Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Sierpcu zespół ,, Sierpczanie".

Kluby zaprezentowały się w 3 kategoriach:

• forma sceniczna
  • rękodzieło
  • kulinaria

Za występ sceniczny każdy Klub otrzymał statuetkę i dyplom. W kategorii rękodzieło nagrodę otrzymały:

• Jadwiga Pydyn-Klub Seniora ,,Nad Wkrą" w Bieżuniu,
  • Jadwiga Zbirowska- Klub Seniora ,, Gorące Serca" w Lipowcu Kościelnym,
  • Barbara Ożarowska -Klub Seniora ,,Zielenianki" w Zielonej,
  • Teresa Wąsiewska- Klub Seniora w Sarnowie,
  • Halina Marcinkiewicz- Klub Seniora ,, Wesoła Paczka " w Kuczborku-Osadzie.

W kategorii kulinaria nagrodę zdobyli:

• Józef Gołębiewski z Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie za ,,Tatara z ogóreczkiem",
  • Elżbieta Krawczyk z Klubu Seniora w Kuczborku-Osadzie za ,,Czerninę z kluskami ziemniaczanymi",
  • Wanda Sikut z Klubu Seniora w Zielonej za ,,Polędwiczki w sosie pieczarkowym",
  • Kazimiesz Radwański z Klubu Seniora w Brudzeniu za ,, Nalewkę Męską",
  • Klub Seniora z Lipowca Kościelnego za ,,Wołowinę i gęsinę w reliszu".

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom biorącym udział w Przeglądzie, gościom zaproszonym oraz sponsorom :

• Starostwu Powiatowemu w Żurominie
  • Państwu Reginie i Henrykowi Grześkiewiczom
  • Państwu Elżbiecie i Zbigniewowi Przywitowskim
  • Państwu Justynie i Robertowi Moskalom
  • Państwu Justynie i Markowi Dudkiewiczom
  • Państwu Annie i Krzysztofowi Dudkiewiczom
  • Państwu Annie i Leszkowi Jakowskim
  • Bankowi Spółdzielczemu w Bieżuniu

IGP2715 IGP2715 IGP2721 IGP2722 IGP2731 IGP2732 IGP2734 IGP2739 IGP2760 IGP2789 IGP2796 IGP2805 IGP2811 IGP2820 IGP2825 IGP2846 IGP2892 IGP2916 IGP2960 IGP3012