Finał Konkursu Ortograficznego

W wyniku przeprowadzonego w dniu 9 kwietnia br. finału XII Powiatowego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Starosty Żuromińskiego wyłoniono Powiatowego Mistrza Ortografii 2014 r. oraz miejsce drugie i trzecie w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Klasyfikacja przedstawia się następująco:

Szkoły Podstawowe

• Aleksandra Stankiewicz (Zespół Szkół w Lutocinie) - I miejsce Powiatowy Mistrz Ortografii
  • Karolina Gajewska (Zespół Szkół w Lutocinie ) - II miejsce
  • Maria Gulczyńska (Zespół Szkół Nr 1 Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1 w Żurominie ) - III miejsce

Gimnazja

• Magdalena Bartczak (Zespół Szkół Nr 1 w Żurominie Gimnazjum Nr 1) - I miejsce Powiatowy Mistrz Ortografii
  • Magdalena Dobiesz (Zespół Szkół w Lubowidzu) - II miejsce
  • Miłosz Ulanowski (Zespół Szkół Nr 1 w Żurominie Gimnazjum Nr 1) - III miejsce

Szkoły Ponadgimnazjalne

• Adrian Kawczyński (Liceum Ogólnokształcące w Żurominie) - I miejsce Powiatowy Mistrz Ortografii
  • Aleksandra Krzesińska (Liceum Ogólnokształcące w Żurominie) - II miejsce