Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu ochrony i promocji zdrowia wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu ochrony i promocji zdrowia

Powiatowe Forum dla Zdrowia

1 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym w Bieżuniu odbyło się Powiatowe Forum dla Zdrowia, którego organizatorem forum było LO w Bieżuniu pod patronatem Starostwa Powiatowego w Żurominie. Hasłem tegorocznego forum było „Zdrowo żyjemy, świat podbijemy".

Program imprezy:

900- Finał konkursu wiedzy teoretycznej HIV/AIDS.
1000- Przywitanie gości, przemówienia gości zaproszonych.
1030- Prelekcja pani dietetyk Marty Jędrzejczak na temat zdrowego odżywiania.
1050- Występ muzyczny młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu.
1110- Pokaz treningu ogólnorozwojowego w wykonaniu trenerów z siłowni LUDUS w Żurominie.
1130- Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego i teoretycznego.
1200- Poczęstunek i zakończenie imprezy.

Finalistami konkursu teoretycznego wiedzy HIV/AIDS zostały:

1 miejsce Oliwia Stefańska z LO w Bieżuniu (opiekun Małgorzata Stefańska- Jabłońska)
2 miejsce Paulina Radzanowska z LO w Bieżuniu ( opiekun jak wyżej)
3 miejsce Aleksandra Sadecka z ZSP w Zielonej (opiekun Katarzyna Stolarska)

Konkurs na plakat promujący Zdrowy Styl Życia:

1 miejsce Norbert Markowski z LO w Bieżuniu( opiekun Małgorzata Stefańska-Jabłońska)
2 miejsce Monika Dobrzyńska z LO w Żurominie (opiekun Beata Łasicka)
3 miejsce Julia Zajdzińska z LO w Bieżuniu (opiekun Małgorzata Stefańska-Jabłońska)

Konkurs fotograficzny ,,Żyję zdrowo, czuję się odlotowo":

1 miejsce Katarzyna Grzywińska z LO w Żurominie (opiekun Beata Łasicka)
2 miejsce Michał Lewandowski z LO w Żurominie (opiekun Beata Łasicka)
3 miejsce Katarzyna Szałkowska z LO w Bieżuniu (opiekun Małgorzata Stefańska-Jabłońska)

Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Żurominie i Firmę CEDROB S.A.

W trakcie trwania forum można było spróbować świeżo wyciskanych soków owocowych, zmierzyć ciśnienie, zbadać poziom cukru we krwi, zbadać wiek metaboliczny, wykonać zabiegi pielęgnacyjne na dłonie, jak również obejrzeć pokaz przygotowany przez studentów Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z kierunku biologii sądowej pt.: "Rana prawdę CI powie".

Można było skorzystać z poczęstunku ufundowanego przez firmę CEDROB SA i Piekarnię K. Zieliński oraz Radę Rodziców i lokalnych producentów. Organizacją Forum zajęła się p. Małgorzata Stefańska-Jabłońska nauczyciel biologii i wychowania do życia w rodzinie z LO w Bieżuniu. Lista gości obecnych na Powiatowe Forum dla Zdrowia.

1. Starosta Żuromiński - Jerzy Rzymowski
  2. Pracownik Wydziału Zdrowia i Edukacji - Bożena Jackowska
  3. Burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń - Andrzej Szymański
  4. Dyrektor LO Żuromin - Wojciech Gralewski
  5. Dyrektor PPP - Agnieszka Jabłońska-Witak
  6. Dyrektor PSSE- Agnieszka Cyran
  7. Pracownik PSSE - Anna Czaplejewicz
  8. Dyrektor ZPO w Bieżuniu - Sławomir Kosin
  9. Pielęgniarka szkolna - Katarzyna Kubińska
  10. Dyrektor Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu - Jerzy Piotrowski
  11. Proboszcz - Tomasz Ozimkowski
  12. Dyrektor ARiMRR - Adam Witkowski
  13. Przedstawiciele PWSZ Ciechanów, PWSZ Płock, UMK.