(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej rozstrzygnięte

W dniu 11 marca br. o godz. 10:00  odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” w kategoriach szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W turnieju uczestniczyło 30 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z gmin: Żuromin; Lutocin, Siemiątkowo, Kuczbork-Osada, Bieżuń. Turniej służy popularyzacji wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Organizatorami konkursu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie oraz Starostwo Powiatowe w Żurominie. Po zakończeniu części pisemnej uczestników turnieju zapoznano z specyfiką pracy strażaka w ramach zwiedzania strażnicy Komendy PSP w Żurominie.

Wyniki konkursu:

I grupa – szkoła podstawowe:

1.      Robert Sztkowski – SSP Nr 1 w Żurominie;

2.      Weronika Gulczyńska – SSP w Kliczewie Dyżym;

3.      Piotr Duszyński – SSP w Sławęcinie

II grupa – szkoły gimnazjalne:

1.      Natalia Tokaj – Gimnazjum w Siamiątkowie;

2.      Arkadiusz Wiśniewski – Gimnazjum Nr 2 w Żurominie;

3.      Monika Mendowska – Gimnazjum Nr 2 w Żurominie;

II grupa – szkoły ponadgimnazjalne

1.      Rakowski Mateusz – L. O. im. Wł. Orkana w Bieżuniu

2.      Zwierzchowska Sylwia – L. O. im. Wł. Orkana w Bieżuniu

3.      Manista Kamila – L. O. im. Wł. Orkana w Bieżuniu

Do eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej zakwalifikowali się uczniowie, którzy zwyciężyli w poszczególnych grupach.