(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

VI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Bezpiecznie na Wsi –NIEBEZPIECZNE ATRAKCJE W WAKACJE

VI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Bezpiecznie na Wsi – NIEBEZPIECZNE ATRAKCJE W WAKACJE przebiega w trzech etapach: gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Główny organizatorem jest Oddział Regionalny KRUS w Warszawie współorganizatorami na terenie powiatu żuromińskiego były: Dyrekcje Szkół Podstawowych i Starostwo Powiatowe w Żurominie. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzenie wiedzy z zakresu bhp w gospodarstwie rolnym ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem dzieci, a także rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych.

Obraz 331Obraz 332Obraz 333Obraz 334Obraz 335Obraz 336Obraz 337Obraz 338Obraz 339Obraz 340Obraz 341Obraz 342Obraz 343Obraz 344Obraz 345

W etapie powiatowym konkursu  uczestniczyło  130 uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu żuromińskiego w kategoriach wiekowych:

• I grupa – klasy 0-3 szkoły podstawowej 76 uczniów,
  • II grupa – klasy IV-VI szkoły podstawowej 54 uczniów.

Laureaci w kategorii szkoły podstawowe klasy 0-3

• I miejsce – Adam Budka  – uczeń klasy I Szkoła Podstawowa  w Przeradzu Małym
  • II miejsce –Adam Gawenda – uczeń  klasy I Szkoła Podstawowa w Sarnowie
  • III miejsce – Lech Michał – uczennica klasy II Szkoła Podstawowa w Sarnowie