Drodzy mieszkańcy Powiatu Żuromińskiego!

Rok 2018 jest 20 rokiem funkcjonowania powiatu Żuromińskiego, w związku z tym rozpoczynamy akcję przyznania 200 medali z okazji 20 - lecia Powiatu Żuromińskiego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy pełnoletni mieszkaniec powiatu żuromińskiego chcący otrzymać medal okolicznościowy może złożyć wniosek w okresie 23 maja 31 sierpnia 2018r. do Starostwa Powiatowego w Żurominie. Decyduje data i godzina złożenia wniosku. Szczegóły akcji w załączonym regulaminie.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do składania wniosków.

  podpisy

medale

pdfRegulamin wręczania medali934.08 KB

docxWniosek_o_przyznanie_medalu.docx135.26 KB

pdfWniosek_o_przyznanie_medalu.pdf295.58 KB

Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu kultury wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu kultury

Finał V Edycji Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Orkana

Opublikowano .

Dnia 8 marca 2018 r. w Liceum Ogólnokształcący w Bieżuniu odbył się Finał V Edycji Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Orkana. Była to uroczysta jubileuszowa gala wręczenia nagród laureatom z różnych typów szkół z terenu powiatu żuromińskiego. Komisja konkursowa w składzie:

 • Przewodnicząca - pani Małgorzata Kraśniewska, Dyrektor Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu.
 • Członek - pani Barbara Rogowska, nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu.
 • Sekretarz – pani Sylwia Piekarska, nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuń, nauczyciel-bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Żurominie.

W kategorii szkół podstawowych:

Wyróżnienie:

 • Wiktoria Machczyńska - uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Siemiątkowie.
 • Amelia Marinkiewicz - uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Kuczborku.

W kategorii szkół gimnazjalnych:

 1. I miejsce: Daria Ejnik, uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Kuczborku.
 2. II miejsce: Zuzanna Naguszewska, uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Siemiątkowie.
 3. III miejsce: Monika Dobrosielska, uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Kuczborku.

Wyróżnienie: Klaudia Pietrzak, uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Siemiątkowie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

 1. I miejsce: Aleksandra Sadkowska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie.
 2. II miejsce: Grzegorz Potorski, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Batalionów Chłopskich w Zielonej.
 3. III miejsce: Milena Kluczewska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Bieżuniu.

Wyróżnienie: Aleksandra Lorkowska, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej.

Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Starosta Powiatu Żuromińskiego pan Jerzy Rzymowski, Burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń pan Andrzej Szymański, Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie pani Aurelia Michałowska oraz ufundowali nagrody dla laureatów. Patronaty medialne objęli: Tygodnik Ciechanowski, Kurier Żuromiński, Polskie Radio 3, Polskie Radio 7. Rada Rodziców LO w Bieżuniu była fundatorem jubileuszowego tortu i cateringu dla zaproszonych gości.

Gospodarz uroczystości dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Bieżuniu pan Krzysztof Jabłoński otworzył jubileuszową galę, powitał gości, opiekunów, laureatów, powiedział kilka pięknych słów jaką rolę spełnia ten konkurs od 5 lat, nawiązał do Patrona szkoły Władysława Orkana, podziękował wszystkim za pracę i zaangażowanie, organizatorowi konkursu pani Katarzynie Janulewskiej-Śliwczyńskiej, nauczycielowi-bibliotekarzowi. W szczególności wyróżnił za wieloletnią współpracę panią Małgorzatę Kraśniewską, przewodniczącą kapituły komisji konkursowej i pana Jerzego Piotrowskiego, kierownika Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu medalami 70-lecia . Zwieńczeniem 5 lat pracy jest wydanie tomiku poezji laureatów z lat 2013-2018, który został wzbogacony pracami plastycznymi do wybranych wierszy naszych uczniów Agaty Kalinowskiej i Norberta Markowskiego.

Władysław Orkan w jednej ze swoich powieści pt. Drzewiej napisał: „każda chwila dnia miała swoją właściwość, swój walor, barwę, inną niż następna…” jest to stały cytat, który towarzyszył podczas konkursu od pierwszej edycji, tymi słowami konferansjerzy Katarzyna Szałkowska i Jakub Wysocki rozpoczęli przebieg uroczystości, dalej nastąpiła cześć artystyczna, gdzie uczennica Milena Kluczewska zaśpiewała przy akompaniamencie Aleksandra Osieckiego i Przemysława Przybyszewskiego, nastąpiło odczytanie protokołu przez panią przewodniczącą i uroczyste wręczenie nagród laureatom, młodzież naszego liceum wyrecytowała wiersze nagrodzonych, przemówienia zaproszonych gości: pani Joanny Jucewicz- Morawskiej, Dyrektor Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie, pani Natalii Januszkiewicz Przedstawiciela Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie.

Wszystkim laureatom bardzo serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

20180308 11463220180308 11520820180308 11534220180308 120118DSCN2886DSCN2895DSCN2897

e-max.it: your social media marketing partner