(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Konkurs piosenki angielskiej w Siemiątkowie

Dnia 19 maja 2016r. w Publicznym Gimnazjum w Zespole Szkół w Siemiątkowie odbyła się trzecia edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej "Stars’Avenue" pod patronatem Starosty Powiatu Żuromińskiego  - Pana Jerzego Rzymowskiego.

Konkurs odbył się w dwóch etapach szkolnym i powiatowym. Eliminacje pierwszego stopnia odbyły się w szkołach, w terminach ustalonych przez nauczycieli danych placówek oświatowych. Natomiast eliminacje drugiego stopnia przeprowadziła komisja oceniająca jury w Publicznym Gimnazjum w Siemiątkowie.

Konkurs miał na celu nie tylko wyłonienie zwycięzców, ale przede wszystkim możliwość zaprezentowania umiejętności wokalnych i językowych uczniów szkół gimnazjalnych oraz zintegrowanie często obcej sobie młodzieży z pobliskich szkół.

Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczniów szkół gimnazjalnych. W tym roku szkolnym bowiem wzięli udział przedstawiciele z ośmiu szkół:  Żuromina, Zielonej, Lubowidza, Siemiątkowa, Zielunia, Radzanowa i Syberii.

Bogaty repertuar, mnogość postaci charakterystycznych dla Wielkiej Brytanii, znajomość tekstu w wersji anglojęzycznej i linii melodycznej zachwyciły zebranych.

Spośród uczestników konkursu zostało wyłonionych po trzech laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: solista i zespół.

Jury w składzie: Małgorzata Kraśniewska, Marta Słocka , Adrian Falkiewicz biorąc pod uwagę dobór repertuaru, poprawność fonetyczną i leksykalną śpiewanego tekstu oraz estetykę i dobór ubioru, wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach.

Kategoria soliści:

• I miejsce  - Joanna Budka, ZPO Bieżuń
  • II miejsce – Kaja Jabłońska, ZS w Zieluniu
  • III miejsce  - Magdalena Ryfińska, ZS w Radzanowie

Kategoria zespół

• I miejsce  - ZPO Zielona w składzie: Sara Zaniewska, Dominika Twarożyńska, Emilia Lewandowska, Ania Bąkowska, Milena Rosiak, Kasia Rosiak
  • II miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Żurominie w składzie: Katarzyna Czachorowska ,Julia Budzich, Jakub Rochoń, Marek Wypych,  Michał Lemański, Weronika Korpusik
  • III miejsce – ZS w Lubowidzu w składzie: Adrianna Dobies, Aleksandra  Rogozińska, Karolina Sztramska, Maria Musiał

Konkurs został zorganizowany przy współpracy nauczycieli: Ewy Bodek, Anity Szałek, Ewy Szydłowskiej, Anny Nowickiej z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół w Siemiątkowie.

DSCN7944DSCN7950DSCN7956DSCN7962DSCN7980DSCN7982DSCN7991DSCN7996DSCN8019DSCN8037DSCN8058DSCN8068DSCN8086DSCN8093DSCN8100DSCN8105DSCN8123DSCN8194DSCN8203