(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Relacja z turnieju brydżowego - I Memoriału im. Andrzeja Rutowskiego

1 Maja 2014 roku, w Szkole Podstawowej nr 2 w Żurominie, odbył się trzeci turniej z cyklu Grand Prix MPiG 2014. Jednocześnie był to I Memoriał im. Andrzeja Rutowskiego, znanego żuromińskiego działacz społecznego i miłośnika brydża sportowego. Na turniej niespodziewanie przyjechało bardzo wielu uczestników. W historii Żuromina jeszcze tak nie było. Turniej odbywał się pod patronatem Starosty Żuromińskiego, pana Janusza Welenca, którego w trakcie otwarcia turnieju, zastępowała Dyrektor Wydziału Zdrowia i Edukacji, pani Joanna Jucewicz-Morawska. Pani Dyrektor, w imieniu pana Starosty, złożyła pozdrowienia i życzenia sukcesów wszystkim uczestnikom zawodów.

Żona Andrzeja Rutowskiego, pani Teresa, ufundowała dla najlepszej pary z Żuromina, nagrodę rzeczową. W zawodach brali udział zawodnicy z powiatów ościennych: Sierpca, Rypina, Brodnicy, Górzna, Lipna, Skępego, Przasnysza, Ciechanowa a nawet dwie pary z Warszawy. Duży sukces odniosły pary brydżowe z Żuromina, zajmując pierwsze i trzecie miejsce wśród 42 par. Kolejno Edward Aranowski z Szymonem Dutkiewiczem oraz Adam Ejnik z Jarosławem Kawczyńskim. Rozdzieliła ich para z Przasnysza, Jerzy Cichowski i Jan Domański. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni nagrodami finansowymi i rzeczowymi. Fundusze na sfinansowanie nagród pochodziły od sponsorów, Starostwa Powiatowego i miejscowych firm żuromińskich oraz z wpisowego od uczestników zawodów.

Zarząd Sekcji Brydża Sportowego

pdfWyniki_turnieju.pdf96.91 KB