(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Sesja Rady Powiatu Żuromińskiego

W dniu 10 SIERPNIA 2020r. ( PONIEDZIAŁEK ) o godz. 14.00 odbyła się Sesja Rady Powiatu Żuromińskiego z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie obrad.
  2. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian w porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu obrad z Sesji z dnia 28 maja 2020r.
  4. Przyjęcie protokołu z wspólnego posiedzenia Komisji z dnia 19 czerwca 2020r.
  5. Przyjęcie protokołu obrad z Sesji z dnia 22 czerwca 2020r.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie pozostawienia bez rozpoznania anonimowych skarg.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie oceny sytuacji ekonomiczno - finansowej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie za 2019r.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie kontynuacji programu polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktycznych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców powiatu żuromińskiego”.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planu finansowego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie na 2020r.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu pod tytułem: Projekt Zielona 2020 – Europejskie Staże Zawodowe,
    w ramach programu Erasmus +.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany nazwy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany nazwy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Batalionów Chłopskich w Zielonej.
  14. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego czteroletniego Technikum w Żurominie wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie w pięcioletnie Technikum w Żurominie wchodzące w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie.
  15. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Oddziałami Integracyjnymi
    w Żurominie wchodzącej w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie w Branżową Szkołę I stopnia w Żurominie wchodzącą w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie.
  16. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego czteroletniego Technikum w Zielonej wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Batalionów Chłopskich w Zielonej
    w pięcioletnie Technikum w Zielonej wchodzące w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Batalionów Chłopskich w Zielonej.
  17. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zielonej wchodzącej w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Batalionów Chłopskich w Zielonej
    w Branżową Szkołę I stopnia w Zielonej wchodzącą w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Batalionów Chłopskich w Zielonej.
  18. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia planu sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych mających siedzibę na obszarze Powiatu Żuromińskiego od dnia 1 września 2020 roku.
  19. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych na terenie Powiatu Żuromińskiego, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Żuromiński oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.
  20. Przyjęcie rocznych Sprawozdań Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z działań podejmowanych w 2019 roku na terenie nadzoru na obszarze powiatu żuromińskiego.
  21. Podjęcie uchwały w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Żuromińskiego.
  22. Podjęcie uchwały w sprawie zmian Uchwały Budżetowej Powiatu Żuromińskiego na rok 2020.
  23. Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego.
  24. Podjęcie Apelu Rady Powiatu w sprawie zachowania integralności Województwa Mazowieckiego.
  25. Sprawozdanie z działalności Zarządu w okresie między sesyjnym.
  26. Informacje Przewodniczącego Rady, w tym złożone zapytania i interpelacje.
  27. Wolne wnioski.
  28. Zamknięcie obrad.