Posiedzenie Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej Powiatu Żuromińskiego

W dniu 08.09.2011 r. w sali konferencyjnej Starostwa odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej Powiatu Żuromińskiego. Spotkanie zorganizował Przewodniczący Rady Powiatowej MIR Powiatu Żuromińskiego Pan Adam Witkowski, na posiedzenie zaproszono przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Żurominie, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Zielonej Pani Agnieszka Filipska, Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa Oddział w Mławie Pani Ewa Kucharska, a także Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych Inspektorat w Żurominie Pan Tomasz Rochowicz. Spotkanie było okazją do uzyskania odpowiedzi na pytania , dotyczące m.in. :

-realizacji zadań melioracyjnych i stanu urządzeń wodnych na terenie powiatu,

-bezpieczeństwa i higieny pracy podczas stosowania substancji chemicznych w gospodarstwie rolnym

Przedstawiciele poszczególnych agencji i instytucji związanych z rolnictwem przedstawili zagadnienia jakimi zajmują się poszczególne jednostki.

P1140823.JPGP1140826.JPGP1140828.JPGP1140829.JPG