(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Spotkanie z Prezesem Agencji Rozwoju Mazowsza

W dniu 9 stycznia 2011r. w Starostwie Powiatowym w Żurominie odbyło się spotkanie z zaproszonym przez Starostę Żuromińskiego, Prezesem Agencji Rozwoju Mazowsza Panem Krzysztofem Filińskim. Prezes przedstawił zaproszonym na spotkanie gościom z gmin - wójtom, burmistrzom, informatykom oraz koordynatorom projektu informatyzacji urzędów gminnych - następujące projekty:

• Internet dla Mazowsza - Projekt ma na celu zapobieganie zjawisku wykluczenia cyfrowego oraz zainicjować działania, które wyrównają szanse rozwojowe.

• M@zowszanie - Rozwój e-usług i ich dostępu dla obywateli. W ramach realizacji projektu zostaną podpisane umowy z partnerami projektu tj. gminami województwa mazowieckiego.

• Zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu w szkołach wiejskich - Celem głównym projektu jest walka ze zjawiskiem wykluczenia informacyjnego uczniów szkół podstawowych na terenach wiejskich wykazujących braki w wyposażeniu szkolnym w zakresie sprzętu, treści nauczania i umiejętności wykorzystywania narzędzi ICT oraz zwiększenie ich szans edukacyjnych na wczesnym etapie szkolnym.

IMG_0739.JPGIMG_0740.JPGIMG_0741.JPGIMG_0742.JPG