Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego na Ukrainie

W dniach 19-23 września na Ukrainie odbył się konwent starostów z województwa mazowieckiego. Powiat żuromiński reprezentował Wicestarosta Żuromiński Mieczysław Olszlegier.

Celem pobytu samorządowców w Winnickim Obwodzie Konsularnym było zachęcenie polskich władz samorządowych do nawiązywania współpracy z wspólnotami samorządowymi na Ukrainie. Spotkanie zaowocowało podpisaniem listów intencyjnych dotyczących nawiązania tejże współpracy. Powiat żuromiński  podpisał taki list z Rejonem Żmeryńskim.

Starostowie z województwa mazowieckiego mieli okazję  nie tylko brać udział w oficjalnych spotkaniach z władzami. Program pobytu obejmował również zwiedzanie miejsc historycznych. Polscy włodarze mieli też możliwość przyjrzeć się jakości życia na Ukrainie.

Wizyta samorządowców na Ukrainie zaowocowała nawiązaniem nowych kontaktów, które w przyszłości umożliwią współpracę między samorządami polskimi i ukraińskimi.

DSCN8713DSCN8892IMG 3404P9200062P9200072P9200074