Lokalne Centrum Kompetencji

21 października 2015 odbyło się oficjalne otwarcie Lokalnego Centrum Kompetencji mieszczącego się w Żuromińskim Centrum Kultury ,otwarcia dokonała pani Burmistrz Gminy i Miasta Żuromin oraz koordynator projektu M@zowszanie z Warszawy pan Filip Kowalski. Lokalne Centrum Kompetencji powstało z projektu „M@zowszanie" do którego przystąpił Urząd Gminy i Miasta w Żurominie i spośród wielu miejscowości Mazowsza otrzymał kompletne wyposażenie pracowni informatycznej .Nowa pracownia mieści się w budynku Żuromińskiego Centrum Kultury w pomieszczeniu znanym społeczeństwu jako Gminne Centrum Informacji. Zarówno miejsce jak i zadania LCK nie różnią się zbytnio od poprzedniego GCI.

Głównym zadaniem LCK jest rozpowszechnianie e-usług i idei społeczeństwa informacyjnego, mieszkańcy mogą bezpłatnie korzystać z internetu. Do ich dyspozycji jest pięć stanowisk komputerowych, drukarka, xero, skaner. Administrator pomoże w pisaniu CV, pism urzędowych, wysłaniu e-maila. Jest to także miejsce w którym dzieci mogą przygotować się do lekcji,zrelaksować się, a bezrobotni wyszukać oferty pracy w internecie.

Korzystanie z Lokalnego Centrum Kompetencji jest bezpłatne, czynne jest pięć dni w tygodniu pn – pt, od godz. 8.00 do 20.00.

Lokalne Centrum Kompetencji
Marzena Wieczorek