(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Ćwiczenia obronne "KRYZYS 2016"

STAROSTA ŻUROMIŃSKI INFORMUJE że w dniach 20 - 21 października 2016r. na terenie powiatu żuromińskiego odbędą się POWIATOWE ĆWICZENIA OBRONNE „KRYZYS – 2016” na temat: „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowej na terenie Powiatu Żuromińskiego”. W ćwiczeniu wezmą udział: Starostwo Powiatowe w Żurominie, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ciechanowie, powiatowe inspekcje, służby i straże, wszystkie Urzędy Miast i Gmin powiatu żuromińskiego jak również Spółdzielnia Mleczarska w Żurominie. W związku z powyższym, informujemy, że w tych dniach mogą wystąpić zakłócenia w ruchu drogowym. W trakcie epizodu praktycznego powiatowe inspekcje, służby i straże będą wykonywać czynności według wymaganych procedur, dlatego podczas ćwiczeń praktycznych używane będą sygnały alarmowe. Serdecznie Państwa przepraszamy za ewentualne utrudnienia wynikające z tego faktu.
    Starosta Żuromiński
       Jerzy Rzymowski