„Czad i ogień. Obudź czujność” - kampania społeczna

Starostwo Powiatowego w Żurominie włączyło się w kampanię społeczną pod nazwą "Czad i ogień-Obudź czujność". W ramach promocji kampanii w dniu 10 listopada 2016 roku w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie zorganizowano spotkanie na którą zostali zaproszeni przedstawiciele lokalnej prasy: Kuriera Żuromińskiego oraz gazety Żuromin EXSTRA POLSKA.

Zainagurowana akcja na terenie powiatu żuromińskiego jest częścią ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Państwowej Straży pożarnej ,,Czad i ogień - Obudź czujność''.

Według badań 41 procent Polaków twierdzi, że potrafi rozpoznać czad. Niepokojące jest to, że aż co czwarty Polak myśli, że czad można poznać po zapachu lub po dymie. Warto więc ciągle przypominać, że czad jest bezwonny i bezbarwny. Tylko co piąty Polak wie, że czad można wykryć za pomocą specjalnych czujników.

20161110 120161110 220161110 320161110 420161110 5

Zdjęcia: Komenda Powiatowa PSP w Żurominie