(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Projekt "Aktywizacja osób w wieku 30 lat i powyżej pozostających bez pracy w powiecie żuromińskim (II)" realizowany jest przez Powiatowy Urząd Pracy w Żurominie. W ramach projektu wsparciem będą obejmowane osoby bezrobotne w wieku 30 lat i powyżej zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żurominie, należące do co najmniej jednej z grup defaworyzowanych na rynku pracy tj. kobiet, osób długotrwale bezrobotnych, osób o niskich kwalifikacjach, osób w wieku 50 lat i więcej, osób z niepełnosprawnościami. Projekt jest współfinansowany w 80% przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W okresie od 01.01.2017r. do 31.12.2018r. planowane jest objęcie wsparciem w ramach projektu 305 osób bezrobotnych w wieku 30 lat i powyżej, należących do grup defaworyzowanych na rynku pracy. Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie zostaną objęte usługą pośrednictwa pracy lub/i poradnictwa zawodowego oraz będą mogły skorzystać z instrumentów i usług rynku pracy realizowanych w ramach projektu, w tym: zdobyć umiejętności praktyczne w ramach staży, podjąć zatrudnienie subsydiowane w ramach prac interwencyjnych, zdobyć kwalifikacje/uprawnienia zawodowe w ramach szkoleń, otrzymać bezzwrotną pomoc finansową na otwarcie własnej firmy w ramach jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej, podjąć pracę w ramach refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego.

Projekt „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i powyżej pozostających bez pracy w powiecie żuromińskim (II)”, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Priorytet VIII Rozwój Rynku Pracy, Działanie 8.1  Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych przez PUP – projekty pozakonkursowe.