(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Nowa karetka dla żuromińskiego szpitala

SPZZOZ w Żurominie zakupił karetkę specjalistyczną wysokiej klasy. To ambulans typu C zabudowany na bazie samochodu mercedes sprinter 319 CDI, wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Nowy ambulans uzupełni i unowocześni wyposażenie szpitalnych Zespołów Ratownictwa Medycznego, aby możliwa była realizacja usług medycznych na poziomie oczekiwanym przez mieszkańców powiatu żuromińskiego.

Przedział medyczny ambulansu posiada nowoczesną zabudowę wyposażoną w sprzęt medyczny spełniający wszystkie niezbędne wymogi m.in. respirator transportowy, nosze główne, krzesło transportowe, pompę infuzyjną czy ssak elektryczny. Specjalistyczny sprzęt zapewni wysoką jakość pomocy oraz przyczyni się do dalszej poprawy bezpieczeństwa medycznego pacjentów znajdujących się w stanach nagłego zagrożenia życia.

Nowoczesny ambulans kosztował 475 117,53 zł., a jego zakup został zrealizowany ze środków szpitala przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Żurominie oraz Urzędu Gminy w Kuczborku-Osadzie.

IMG 20180727 112213IMG 20180727 112511