(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Dzień Edukacji Narodowej w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie powiatu żuromińskiego

W okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyły się m.in. w Zespole Szkół Ponadgimnajalnych w Żurominie w dniu 12 października oraz Liceum Ogólnokształcącym w Bieżuniu w dniu 13 października, uroczystości związane z obchodami tego ważnego dla nauczycieli dnia.

13 października 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Bieżuniu, zgodnie z wieloletnią tradycją, miała miejsce uroczystość ślubowania klas pierwszych połączona z uroczystością obchodów Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły oraz otrzymali symboliczne indeksy, a uczniowie klas mundurowych mianowania na kadeta Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Bieżuniu. Ponadto uczniowie klasy drugiej o profilu wojskowym otrzymali mianowania na młodszego strzelca. Tę część uroczystości przygotowali: p. L. Gulczyńska p. T. Marzec, mjr J. Skierski.
Uroczystość swoją obecnością zaszczycili:

• Ppan Jerzy Rzymowski, Starosta Żuromiński;
  • mjr Piotr Staniszewski, zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Ciechanowie;
  • mjr Robert Tomczyk, 5. Mazowiecka Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej w Ciechanowie;
  • Pani Iwona Bartołd i pani Monika Sepczyńska, przedstawicielki Sekcji Komunikacji Społecznej 5. Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Ciechanowie;
  • Ks. Tomasz Ozimkowski, Proboszcz Parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Bieżuniu;
  • Pan Aleksander Domeradzki i pan Czesław Skowerski z Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych i Więźniów Politycznych;
  • Pani Grażyna Szymańska, Przewodnicząca Rady Rodziców LO w Bieżuniu.

W uroczystości wzięli też udział rodzice uczniów klas pierwszych, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. Gościliśmy również przedstawiciela prasy lokalnej, pana Kacpra Czerwińskiego (Kurier Żuromiński). Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały też przyznane nagrody. Nagrodę Dyrektora otrzymali: p. E. Zalewska, p. R. Sadowska, p. L. Gulczyńska, p. B. Dobies, p. J. Gadecki. Nagrodę Starosty Żuromińskiego otrzymała p. M. Twarogowska. Dla uczczenia Dnia Edukacji Narodowej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi serdeczne życzenia, a uczniowie klas pierwszych przygotowali dla nich dwie piosenki. Tytuł nauczyciela najbardziej życzliwego uczniom otrzymał po raz kolejny p. T. Marzec.

Ddzień Edukacji Narodowej w ZSP Żuromin

DSC 0594DSC 0600DSC 0609DSC 0625DSC 0637DSC 0705DSC 0706

Ddzień Edukacji Narodowej w LO Bieżuń

DSC 0362DSC 0364DSC 0366DSC 0367DSC 0374DSC 0376DSC 0381DSC 0384DSC 0385DSC 0386DSC 0387DSC 0389DSC 0393DSC 0394DSC 0396DSC 0407DSC 0419DSC 0457DSC 0477