(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Dni Żuromina – Dni Powiatu 28-29 czerwca 2013r.

Tegoroczne Dni Żuromina - Dni Powiatu po raz kolejny przyciągnęły widownię z całego powiatu żuromińskiego. Pierwszy dzień rozpoczął się od prezentacji działalności Żuromińskiego Centrum Kultury. Rozpoczęła najmłodsza sekcja rytmiczna, gdzie zaprezentowali się młodzi artyści w wieku 4-6 lat. Dzieci przygotowała instruktor Magdalena Jankowska. Młodzieżowa grupa dziennikarska KONTRAST wręczyła podziękowania tegorocznym maturzystom z redakcji. Następna prezentacja wprowadziła nas w muzyczny klimat. Sekcja wokalna pod kierownictwem instruktor Katarzyny Borowskiej zaprezentowała talenty uczestników zajęć wokalnych, a dodatkową atrakcją była muzyka grana na żywo przez zespół składający się z lokalnych muzyków. Nie zabrakło również najstarszej sekcji – Klubu Seniora, której należy się podziękowanie za wieloletni dorobek artystyczny oraz promowanie powiatu żuromińskiego.  Piątkowy wieczór należał do Żuromińskiej Floty Muzycznej. Na scenie wystąpiły lokalne zespoły: Hamburger Eyes, Verbal Smash, Kart oraz Old Roads. Na zakończenie pierwszego dnia do tańca i wspólnej zabawy zaprosił cover band – BENEFIS.

Kolejny dzień wypełniony był muzycznymi występami oraz koncertem polskiej gwiazdy KAYAH.

Od godziny 10:00 na lokalnym boisku ORLIK odbył się Turniej Piłki Nożnej Liga OVB. Po południu mieszkańcom powiatu żuromińskiego zaprezentował się Chór VERBI CAUSA oraz Zespół Artystyczny ZNP. Kolejna gwiazda TONY T – brytyjski raper wprowadził widownię w dyskotekowy klimat. Po koncercie raper rozdawał liczne autografy. Atrakcją tegorocznych Dni Żuromina była gwiazda polskiej estrady KAYAH. Licznie przybyła widownia bawiła się do znanych utworów takich jak: „Prawy do lewego”, „Prócz Ciebie nic” czy „Testosteron”. Publiczność z wielkim entuzjazmem podziękowała KAYAH i zespołowi za występ w Żurominie. Tegoroczne obchody Dni Żuromina zakończyliśmy wraz z zespołem Come Back to ABBA. W rytmach utworów z lat 70-tych zakończyliśmy święta naszego miasta i powiatu. Podczas dwóch dni mieszkańcy mogli zapoznać się z wystawą „Bohaterowie stycznia 1863” przygotowaną przez  Stowarzyszenie „Na Pograniczu”. Przygotowana była również wystawa prac sekcji plastycznej Żuromińskiego Centrum Kultury pod kierownictwem instruktor Beaty Sobieraj. Mieszkańcy powiatu mogli skorzystać z licznych atrakcji dla dzieci oraz zapoznać się z firmami oraz lokalnymi stowarzyszeniami, które prezentowały się podczas Dni Żuromina-Dni Powiatu.

Za wsparcie w organizacji  Dni Żuromina – Dni Powiatu wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

Żuromińskie Centrum Kultury

DSC01628DSC01631DSC01660DSC01703DSC01750DSC01900DSC02002DSC02016DSC02169DSC02171DSC02251DSC02327DSC02352DSC02360DSC02424DSC02466DSC02505DSC02635DSC02658DSC02662DSC02667DSC02685DSC02693DSC02760